در صورتی که شما قبلا ثبت نام کرده اید وارد شوید

آدرس ایمیل :
رمز عبور :


ثبت نام در سایت
نام کاربری و یا رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
پیام جدیدی موجود نیست .


پیروزی طوفان سرخ مقابل حلقه ناسازگار

  • تعداد بازدید :1070

به گزارش مؤسسه ورزشی مهرام ، روز پنج شنبه 95/01/26 تیم دسته یک مهرام در یک دیدار فوق العاده زیبا و حساس و درحالیکه کاپیتان خود هومن موحدپور را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت ، توانست تیم شهرداری دزفول را شکست دهد تا تکلیف تیم صعود کننده به مرحله نیمه نهایی در دیدار سوم مشخص شود.یاران مهرام در روزی که سبد با آنها سر ناسازگاری داشت توانستند سرسختانه بجنگند و پیروز شوند.

*بلاک های پی در پی خندان در کوارتر اول

تیم مهرام در کوارتر اول با نوید خواجه زاده ، نوید رضایی فر ، امیرحسین خندان ، علی شهپری و مهدی جعفری در زمین حضور یافت و جعفری اولین دو امتیازی این دیدار را به نام خود و برای تیم مهرام به ثبت رساند.سپس نوید رضایی فر با کسب دو امتیاز در جمع اولین امتیازآوران تیم مهرام قرار گرفت و اندکی بعد رضایی فر با پاس خوب امیرحسین خندان  تیم مهرام را به امتیاز شش رساند.در آنسوی زمین دزفولی ها هنوز موفق به کسب امتیاز نشده بودند چرا که امیرحسین خندان یار بلند بالای تیم مهرام با بلاک های پی در پی خود از سبد مهرام حفاظت می کرد. اما  بازیکنان تیم حریف که به خوبی شاگردان علی آرزومندی را شناسایی کرده بودند ، تمام تمرکز خود را بر روی خندان گذاشته و او را به طور کامل بسته بودند.تیم حریف در اواسط کواتر اول به سرعت خود را به امتیازات مهرام رساند و حتی نتیجه را 15 – 17 به سود خود کرد تا اینکه با خطای دزفولی ها بر روی نوید خواجه زاده این بازیکن از ناحیه کمر احساس ناراحتی کرد و مجبور شد برای دقایقی جای خود را به مهرشاد قربانی دهد.قربانی نیز که همیشه تشنه امتیازگیری است با حضورش در زمین نتیجه را به تساوی 17 – 17 رساند اما دزفولی ها که حریف سرسختی بودند با یک پرتاب از زیر حلقه کوارتر اول را 17 – 19 به سود خود به پایان رساندند.

*پیروزی مهرام در نیمه نخست

در ثانیه های اول کوارتر دوم مهدی جعفری با یک توپ ربایی زیبا و یک اسلم دانک قدرتی نتیجه را به تساوی رساند.در روزی که حلقه بسکتبال با تیم مهرام قهر کرده بود اغلب توپ ها از سبد خارج می شد و بازیکنان در پرتاب های دو و سه امتیازی ناکام بودند تا بالاخره قفل سه امتیازی های مهرام با دست نوید خواجه زاده شکسته شد.حضور سهند امینیان در این کوارتر بسیار موثر بود و این بازیکن توانا برای چندمین بار بازی را به تساوی کشاند. سپس نوبت نوید های مهرام بود که طوفان به پا کنند.رضایی فر با یک پرتاب سه امتیازی و خواجه زاده با یک پرتاب دو امتیازی نتیجه را 39_42 به سود مهرام تغییر دادند تا سرخپوشان با پیروزی در نیمه اول به رختکن بروند.

*بی دقتی مهرامی ها در کوارتر سوم

کوارتر سوم نیز با پرتاب سه امتیازی شاهین وثوقی آغاز شد.شاهین که شروع خوبی در این کوارتر داشت دو پرتاب سه امتیازی موفق را به سود خود ثبت کرد.اما متاسفانه بی دقتی بازیکنان مهرام باعث کسب امتیاز برای تیم دزفول شد بطوریکه حریف توانست 8 امتیاز اختلاف را جبران کرده و بازی را به تساوی بکشاند و این کوارتر 64_64 به پایان رسید.

*رضایی فر ناجی بزرگ مهرام

کوارتر چهارم برای مهرامی ها 10 دقیقه حساسی بود چراکه در صورت باخت از دور این مسابقات حذف شده و دیگر امیدی برای رسیدن به فینال باقی نمی ماند.بازیکنان مهرام که به خوبی این موضوع را درک کرده بودند سرسختانه به جنگ حریف رفتند.بازی پایاپای پیش می رفت و هر امتیاز در این سوی زمین پاسخی در آنسوی زمین داشت همچنین دزفولی ها به طور کامل دست بازیکن سنتر مهرام ، امیرحسین خندان پور را بسته بودند و این بازیکن نمی توانست در زیر حلقه کاری از پیش ببرد با این حال خندان در توپ ربایی و سد کردن توپ های حریف به یارانش کمک می کرد. در 26 ثانیه به پایان دیدار درحالیکه مهرام سه امتیاز از حریف عقب بود علی آرزومندی درخواست وقت استراحت کرد و به شاگردانش گفت :"کسی برنده این دیدار است که پایش را عقب نگذارد. بروید و بجنگید! "این حرف سرمربی تاثیر زیادی روی بازیکنان گذاشت و درحالیکه تنها 19 ثانیه به پایان این دیدار باقی مانده بود نوید رضایی فر با پرتاب راه دور ارزشمند خود بازی را در حساس ترین زمان این دیدار برای بار ششم به تساوی کشاند و در حکم یک ناجی ، امید را به نیمکت مهرام بازگرداند. پس از آن دزفولی ها در زمان باقی مانده نتواستند امتیازی کسب کنند و بازی به وقت های اضافه کشیده شد.

*پیروزی سرسختانه مهرام در زمان های اضافه

به جرئت می توان گفت این دیدار از هیجان و جذابیت بیشتری نسبت به بازی های فینال سوپر لیگ که همان زمان با این دیدار برگزار می شد ؛ بود.در زمان اضافه این دیدار بازیکنان مهرام سرسخت و یکدل پا به میدان گذاشتند و با هماهنگی و کار گروهی توانستند در 5 دقیقه وقت های اضافه تیم دزفول را شکست دهند.هرچند بازیکنان تیم حریف با خطا بر روی بازیکنان مهرام سعی در مانع امتیازگیری سرخپوشان داشتند اما مهرامی ها با هوش و ذکاوت از خطاهای حریف به نحو احسن استفاده می کردند و توانستند در نهایت 85 – 89 پیروز شوند.بازیکنان مهرام برای صعود به نیمه نهایی مسابقات لیگ دسته یک باشگاه های کشور باید روز دوشنبه 95/01/30 در دزفول باردیگر مقابل این تیم بازی کرده و پیروز شوند.

کلمات کلیدی : مهرام , دیدار , امتیاز , تیم