در صورتی که شما قبلا ثبت نام کرده اید وارد شوید

آدرس ایمیل :
رمز عبور :


ثبت نام در سایت
نام کاربری و یا رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
پیام جدیدی موجود نیست .


مهرام تهران نایب قهرمان سوپر لیگ بسکتبال 1396

  • تعداد بازدید :568

به گزارش روابط عمومی باشگاه مهرام، لیگ برتر بسکتبال این فصل با قهرمانی شهرداری تبریز و نائب قهرمانی مهرام تهران به پایان رسید.بازی پنجم فینال به میزبانی تبریز برگزار شد و تیم شهرداری تبریز توانست با نتیجه 85 بر 73  مهرام را شکست دهد و برای نخستین بار طعم قهرمانی را بچشد.

در دو کوارتر نخست این دیدار شاگردان حاتمی موفق شدند 27 بر 15 و 22 بر 19 برابر مهرام به برتری برسند اما مهرامی ها نیمه دوم را به خوبی آغاز کردند و توانستند اختلاف امتیاز را کاهش دهند در نهایت 27 بر 16 این کوارتر را از آن خود کردند.در کوارتر پایانی بازی پایاپای پیگیری شد و حتی در دقایقی این اختلاف به 3 امتیاز هم رسید اما در نهایت این شهرداری تبریز بود که توانست از سد مهرام تهران بگذرد و جشن قهرمانی را در خانه خود برگزار کند.


جدال مهرام با تیم های مدعی

مهرام تهران در مرحله پلی آف با تیم های قدرتمند لیگ رو به رو شد.پس از پایان دور مقدماتی و شروع مرحله پلی آف به مصاف تیم دانشگاه آزاد رفت. تیمی که با وجود نداشتن بازیکن خارجی،به خوبی ظاهر شد و از 4 بازی موفق شد 1 بازی را از آن خود کند.مهرام تهران پس از شکست دادن دانشگاه آزاد به مرحله نیمه نهایی صعود کرد.تیم های نفت آبادان،پتروشیمی بندرامام وشهرداری تبریز هم به ترتیب به مصاف نیروی زمینی،شهرداری گرگان و یس آل گرگان رفتند و به راحتی موفق به شکست حریفان خود شدند و به مرحله نیمه نهایی صعود کردند. در واقع کار مدعیان در این مرحله آسان بود و برایشان، تنها تمرینی بود که بتوانند نیمه نهایی را به خوبی آغاز کنند. در مرحله نیمه نهایی تیم مهرام باید رو در روی تیم پر مهره لیگ قرار می گرفت. تیمی که از 7 ملی پوش برخوردار بود اما از پنج دیدار، سه بازی را به مهرام واگذار کرد و از صعود به مرحله فینال باز ماند.تیم شهرداری تبریز و نفت آبادان هم در این مرحله به مصاف هم رفتند که در نهایت شهرداری تبریز بر نفت آبادان غلبه کرد و به فینال صعود کرد. تیم نفت و پترو هم برای رده بندی به مصاف هم رفتند که تیم پتروشیمی با شکست آبادانی ها به مقام سوم رسید.


تیم مهرام تهران 7 بار موفق به کسب جام قهرمانی شد و پس از 2 سال دوری از سوپر لیگ توانست عنوان نائب قهرمانی را برای سومین بار از آن خود کند. این تیم با هدایت مربی شایسته بسکتبال ایران،مصطفی هاشمی کارش را آغاز کرد و توانست از بازیکنان جوان و کم تجربه،بازیکنانی بسازد که تیم را تا پای قهرمانی ببرد.